V Elanu sem se zadnjega pol leta dogovarjal za sodelovanje pri mojih jadralskih projektih v prihodnjih letih, in da bi za naslednjo pot okoli sveta po bolj ugodnih pogojih kupil novo Elanovo jadrnico. Za naslednje oceanske poti sem si pač želel nekaj več hitrosti in udobja na morju.
Občutek sem imel, da pogovori z Elanom potekajo v pravo smer, zato smo se za včeraj v Portorožu dogovorili za test Elanove barke GT 6 in za zadnje usklajevanje načrtov in dogovorov.

Vetra je bilo v zalivu zelo malo, zato smo lahko jadrali le zelo počasi in sem žal lahko spoznal le to, da gre barka z motorjem kar hitro. Medtem sem si lahko bolj podrobno ogledal notranjost luksuzne jadrnice in predvsem me je zanimalo njeno drobovje. Ugotovil sem, da je veliko prostora v podpalubju (ki ga sicer uporabiš za shranjevanje opreme, hrane, pijače in goriva za dolge oceanske poti) zasedenega z aparaturami, cevmi, črpalkami in sistemi za podporo udobja ter z akumulatorji, ki vse to poganjajo.
Povedal sem, da veliko tega za oceanske poti ne potrebujem, da pa bo potrebno namestiti nekaj druge opreme in pri tem sem videl, kako so se Elanovcem pomračili obrazi. Zakaj je bilo tako, sem izvedel pozneje, ko naj bi na sestanku potrdili naše predhodne dogovore. Povedali so mi, da naš dogovor o popustu pri nakupu velja le v primeru, da nabavim barko večino opcijske super luksuzne opreme, ki pa žal hudo presega moje finančne zmožnosti in je na mojih poteh niti ne potrebujem.
Žal sem se moral sprijazniti z nepričakovano Elanovo košarico, pred tem sem namreč v pogovorih dobil vtis, da želi Elan svoji novi barki dodati pridih oceanske jadrnice. Kaj čem, GT 6 bo ostala barka za razvajanje po zalivih in o njej bom moral nehati sanjati, po svetu pa se bom v prihodnjih letih najbrž še naprej potepal z mojo staro preizkušeno Skokico.